1

'Cin yavrusu diye öldürdüklerim benim yavrularımmış'

2

Valilik açıkladı: Necmettin öğretmeni öldüren...

3

Harun Kolçak'ı kaybettik!

4

Babasının fabrikasını yakıp, canlı yayında izletti!

5

Ölü sayısı 4'e yükseldi!..

6

Saldırı anını anlattı

7

4 yıldır aranıyordu, İstanbul'da yakalandı!

8

Dövmelerinden kurtulmak istedi, hayatı karardı!

Uz. Dr. Orhan Sevinç Cura: "Çocukluk çağı astımına dikkat

ÜLKEMİZDE çocuklarda görülen en sık kronik hastalıklardan biri olan çocukluk çağı astımı hakkında bilgi veren Uz. Dr. Orhan Sevinç Cura ebeveynleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Çocukla tatil yapacaklar bunlara dikkat etmeli

ÇOCUKLARLA yola çıkmanın, tatile gitmenin stres ve endişe verici olabileceğini belirten Memorial Ataşehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nden Dr. Özlen Kaya Çardak, çocuklarla tatil yaparken yaş grubuna göre dikkat edilecek şeylerin değiştiğini belirtti. 

İstanbul'da Shopping Fest rüzgarı esti

İSTANBUL'U alışveriş destinasyonu olarak cazibe merkezi haline getirmek amacıyla T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Valiliği desteği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Ticaret Odası işbirliği ile düzenlenen İstanbul Shopping Fest (İSF),  şehirde renkli etkinliklere ev sahipliği yaptı. 1-16 Temmuz tarihleri arasında 7.si gerçekleşen İSF'nin kapanış töreni Venezia AVM'de gerçekleşti.

Fazla terlemeye lazer ile kalıcı çözüm

KRONİK terlemenin günlük yaşamda can sıkıcı, zaman zaman kişiyi utandıran, hatta kendisini toplumdan soyutlamasına neden olabilen bir sosyal yaşam problemi olduğunu söyleyen Op. Dr. Turab İsmayilov, lazer tekniği ile bu sorunun ortadan kaldırılabileceğini belirtti. İsmayilov, "Sinirlenme, kaygı, stres ve heyecan terlemeyi artırır. Terleme olan bölgelerde bakteri yaşaması kolaylaşır ve kötü koku oluşur" dedi.

''5 farklı cilt tipine göre farklı korunma olmalı''

MEDICANA Çamlıca Hastanesi Anne Çocuk Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Nilsu Gençyılmaz yaz aylarında güneşten korunmaya çalışırken cilt tipine göre korunulması gerektiğini belirtti. Yağlı, karma, normal, hassas ve kuru ciltlerin farklı şekillerde korunması gerektiğini söyleyen Dr. Gençyılmaz, yaz aylarında hafif makyaj yapılması gerektiğine de dikkat çekti.

Yazı gölgeleyen 10 estetik kabus!

ESTETİK Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara, Botoks ve dolgunun, kırışıklıkları yaz başlamadan düzelttiği ve göz kısmayı bir miktar engellediği için yüzün her noktası eşit olarak bronzlaştığını ve  çizgilenme olmayacağını söyledi.

Cushing sendromu 1 milyonda 10 kişide görülüyor

Ülkemizde 1 milyonda yaklaşık 10 - 15 kişide görülen ve endokrinolojik hastalıklardan biri olan Cushing Sendromu, böbrek üstü bezlerinde üretilen kortizol hormonunun aşırı üretimi sonucu ortaya çıkıyor.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ: Fruktozun özel bir zararı yok

SAĞLIK Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, mısır şurubundan elde edilen yüksek fruktoz içerikli şeker ile ilgili CHP Niğde Milletvekili ve Kamu İktisadi Teşebbüsü (KİT) Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer'in soru önergesine yanıt verdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ: Fruktozun özel bir zararı yok

''Çocukta iştahsızlığın altında önemli hastalıklar yatıyor olabilir''

Otizm sendromlu hastanın diş tedavisi genel anesteziyle yapıldı

Burun estetiğinde, karma rinoplasti dönemi