İstanbul

Cevizlibağ'da tramvay kazası

Alper KORKMAZ- Cemil ÖZDEMİR - İlkay DİKİCİ - Soner HASIRCIOĞLU / İSTANBUL (DHA) 15.12.2018 16:04
Cevizlibağ'da tramvay kazası

Bağcılar-Kabataş seferini yapan tramvay Cevizlibağ'da raydan çıktı. Raydan çıkan tramvay karşı yönden gelen tramvaya çarptı. Kazada tramvaylarda hasar meydana gelirken şans eseri yaralanan olmadı.  Saat 15.30 sıralarında meydana gelen kaza nedeniyle seferler yapılamıyor. Tramvaydan inen yolcuların raylarda yürüdüğü görüldü. Olay yerine gelen ekipler, kazanın nedenine ilişkin inceleme başlattı.

Metro İstanbul'dan yapılan açıklamada, "T1 Kabataş - Bağcılar Hattımızda, Çevizlibağ - Topkapı arasnda meydana gelen arıza nedeniyle, seferlerimiz Bağcılar - Cevizlibağ ve Kabataş - Pazartekke arası yapılmaktadır, Cevizlibağ - Topkapı arasında İETT Otobüsleriyle hizmet verilecektir" denildi. 

"ARACIMIZIN CAMI ÇATLAMIŞ VE YARALANAN OLMAMIŞTIR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'den yapılan açıklamada ise, "Cevizlibağ cep parktan çıkış yapan yolcusuz aracımız, enerji kaynaklı oluşan kısa devre nedeniyle arka vagonu kaymış ve paralelindeki farklı hatta seyir halindeki bir başka yolculu trenin vagonuna arka kısmına hafif bir şekilde  temas etmiştir. Her iki araç farklı yolda 5 km hıza sahip olup kazada bir aracımızın camı çatlamış ve yaralanan olmamıştır. Katener telinin kopmasına ve enerjinin kesilmesine sebep olan arıza nedeniyle teknik ekiplerimiz çalışmalarına devam etmektedir. Bölgede 14 adet İETT otobüsü ring seferi yapmaktadır" ifadeleri yer aldı.

KAZAYA KARIŞAN TRAMVAY VAGONLARI ÇEKİLDİ

Cevizlibağ'da Kabataş-Bağcılar tramvay hattında meydana gelen kazanın ardından tramvay vagonları, üç saatlik çalışmanın ardından çekildi.

Bağcılar-Kabataş seferini yapan tramvay Cevizlibağ'da raydan çıktı. Raydan çıkan tramvay karşı yönden gelen tramvaya çarptı. Katener telinin kopmasına ve enerjinin kesilmesine sebep olan kaza sonrası olay yerine giden görevliler, raydan çıkan tramvayı çekmek için çalışma başlattı. Elektrik hatlarındaki arızanın giderilmesinin ardından tramvay vagonları üç saatlik çalışmanın ardından kurtarıcı yardımıyla tek tek çekildi. 

SEFERLER NORMALE DÖNDÜ

Cevizlibağ'da kaza yapan tramvayların çekilmesinin ardından Kabataş-Bağcılar seferleri normale döndü.

Katener telinin kopmasına ve enerjinin kesilmesine sebep olan kaza nedeniyle ekipler çalışma başlattı. 4 saatlik çalışmanın ardından kazaya karışan vagonlar çekildi. Seferler normal seyrine döndü. 


EN ÇOK OKUNANLAR

EN YENİLER

Ersun Yanal: ''Turu geçeceğiz, geçmeliyiz''
Çocuklarını odadan dışarı çıkardı, işkence başladı! Kan donduran görüntüler
Kar üstünde drifte ceza yağdı
Aatif, Fenerbahçe'ye veda etti
Fenerbahçe turu zora soktu
Aydın'da damat dehşeti: Yaralılar var
THY ekibine Güney Afrika'da silahlı soygun
Gaspçıdan 'dondurmalı' savunma
Son gün uyarısı yapılmıştı! Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden açıklama