1

'Cin yavrusu diye öldürdüklerim benim yavrularımmış'

2

Valilik açıkladı: Necmettin öğretmeni öldüren...

3

Harun Kolçak'ı kaybettik!

4

Babasının fabrikasını yakıp, canlı yayında izletti!

5

Ölü sayısı 4'e yükseldi!..

6

Saldırı anını anlattı

7

4 yıldır aranıyordu, İstanbul'da yakalandı!

8

Dövmelerinden kurtulmak istedi, hayatı karardı!

Apple’ın dünyadan seçtiği 13 öğrenciden biri Türk

BAHÇEŞEHIR Üniversitesi’nde Yazılım Mühendisliği 3'üncü sınıfta okuyan Emirhan Erdoğan, son iki yıldır Apple’ın düzenlediği World Wide Developers Conference’a (WWDC) giden tek Türk öğrenci ünvanını taşıyor.

Nazik Kösegil: Tercih kılavuzu doğru okunmalı

MİLYONLARCA öğrencinin geleceğini belirleyecek olan tercih dönemi bugün başladı. Tercih sürecinde adaylara tavsiyelerde bulunan Nişantaşı Üniversitesi Rehberlik ve Kariyer Daire Başkanı Nazik Kösegil, "Önemli olan tercih döneminde 2 farklı açı olduğunu kabul etmek. Birincisi sayısal verilerin bulunduğu açı, ikincisi duygusallığın ve öğrencinin isteklerinin bulunduğu açı. Tercih döneminde öğrencinin sağlıklı ve mutlu bir tercih yapabilmesi için bu iki açıyı birbirine yaklaştırmak gerekiyor" dedi.

Dr. Bağcıoğlu: Üniversite eğitimi öğrenciyi tek bir mesleğe değil gelecekte oluşabilecek mesleklere de hazırlamalı

LİSANS Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının açıklanmasıyla beraber tüm adaylar aldıkları puan ve sıralamalar doğrultusunda bugün itibariyle LYS tercihlerini gerçekleştirecekler. 18-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak tercih sürecinde adaylara tavsiyelerde bulunan İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Çağrı Bağcıoğlu, "Üniversite eğitimi, öğrenciyi tek bir mesleğe değil gelecekte oluşabilecek mesleklere de hazırlamalı" dedi.

Okul birincilerine aylık 300 TL burs fırsatı

Üniversiteli olmak isteyen adaylar için tercih maratonu başlıyor. Kendileri için en doğru okulu seçmek isteyen adaylar 18-26 Temmuz tarihleri arasında kararlarını verecek. Geçen yıl ilk öğrencilerine kapılarını açan İstinye Üniversitesi ise "keşfet kendini" mottosu ve sağladığı burs imkanlarıyla adayları tanıtım günlerine bekliyor. 

Prof. Dr. Aydın: Hangi bölümü istiyorsanız ona yoğunlaşın

18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak üniversite tercihleri ile ilgili öğrencilere tavsiyelerde bulunan Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, istediği bölüme girmeyen öğrencinin bir süre sonra mutsuz olduğunu o yüzden öğrencilerinin hangi bölümü istiyorlarsa ona yoğunlaşmaları gerektiğini söyledi.

Maslak 1453 Neotech Campus'te 68 bin öğrenci eğitim görecek

NİŞANTAŞI Üniversitesi Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Levent Uysal, Nişantaşı Üniversitesi'nin 200 milyon dolarlık yatırımı olan 106 bin metrekare kapalı, 51 bin metrekare açık alana sahip Maslak 1453 NeoTech Campus'ün Avrupa'da aynı anda en fazla öğrencinin ders yapabildiği tek üniversite olacağını söyledi.

Prof. Dr. Şahin Karasar: Tercih yaparken içinizden gelen sesi dinleyin

18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak üniversite tercihleri ile ilgili açıklama yapan Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, öğrencilerin tercih yaparken içlerinden gelen sesi dinlemelerini ve hayallerinin peşinden koşmaları gerektiğini söyledi.

Bahçeşehir Üniversitesi İzmir’e geliyor

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar, tercih edecekleri üniversiteler ile ilgili araştırmalara başladı. 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak üniversite tercihleri kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi, imkanlarını anlatmak için İzmir’’de aday öğrenciler ile bir araya geliyor.

Bahçeşehir Koleji Trabzon Fen ve Teknoloji Lisesi açılıyor

 LYS sonuçları yeniden hesaplandı 

Prof. Dr. Hawks, "Kurumsal ve siyasal iletişimde uzmanlaşmayı esas alıyoruz"

Prof. Dr. Erhan: Gönlünüzdeki meslekten sapmayın